Võtame kokku

Kuidagi tuttav tunne on, kui hakata aastat kokku võtma. Nagu oleks see alles just natuke aega tagasi olnud. Aga tegelikult ju oli ka.

Ma olen küll varem öelnud, et ei mina mingeid uue aasta lubadusi ei anna ja eesmärke ei sea, nagunii läheb ikka nii, nagu alati.

Kui ma vaatan tagasi sellele aastale, siis tundub mulle, nagu poleks midagi suurt juhtunud. See paneb jällegi mõtlema. Et mis see elu siis on ilma selleta, et midagi erilist ei juhtu. Ja kui palju aega olen ma mõttetult tuulde visanud, näiteks see aeg, kui mul on telefon näpus ja ma justkui vaatan sealt midagi. Näiteks seda, kuidas teistel läheb. Või jagan enda tegemisi. Mis aga suures plaanis polegi teab mis tegemised. Lihtsalt on harjumuseks saanud.

Sestap (trummipõrin, siit see tuleb…) ma luban siin ja praegu olla eemal terve aasta 2019 sotsiaalmeediast. Jah, nii põhjalik ja resoluutne, aga nii see saab olema. Kui nüüd päris-päris aus teiega olla, siis pole mulle kunagi väga meeldinud chattida. Ma tunnen, et siis jääb nagu midagi puudu, emotsioonid ei kandu edasi..(need naeru jms näod ei saa ligilähedalegi).

Ma pean loomulikult lugema e-maile. Ja telefonikõnedele ka loomulikult vastan. Aga ka seda püüan ma järgmisel aastal teha vaid siis, kui ma ei pea sellepärast katkestama mängu lastega või omaenda mingit eriti tähtsat heaolu hetke 🙂 Ma taipan, et ma elan ju nii habrast elu, see kuulub vaid mulle ja mu lähedastele, kellega koos tahan nautida igat hetke. Mitte sunnitult, mitte teeseldud, vaid päris aega, päris hetki, päris kohal olles.

Ikkagi tekib ilmselt küsimus, miks nii resoluutne, miks ei võiks teha lihtsalt vähem, kui seni. Olla telefonis vähem aega.

Ma tunnistan, ma olen sõltlane. Nii nagu saadakse alkoholisõltlaseks, suitsetamisest sõltlaseks, narkootikumidest..nii ka meedia tarbimisest. Aga on siis vaja seda?

Ma olen päris mitu kuud elanud lugemata uudiseid. Raadiost küll kuulen, aga kui need on minu jaoks ebameeldivad, keeran lihtsalt kinni. See on minu tunne ja minu elus hädavajalik. Ja ma saan ideaalselt hakkama ka ilma, ma jumaldan vestluseid, kus ei arutata maailmas toimuvat, vaid avatakse iseennast, oma mõtteid enda elust, tunnetest. Ja õnneks selliseid inimesi on elu mu teele viimasel ajal palju saatnud 🙂

Niisiis, üks suur muudatus on õhku paisatud 🙂 Ega see huvitagi ilmselt paljusid, vaid neid, kes on harjunud mind messengeris leidma, mulle kirjutama. Aga teadke, et ma olen endiselt olemas, tuleb ainult helistada. Või mis veel parem, kokku saada 🙂

Mul on isegi veel ja veel muudatusi plaanis, aga neid ma siiski siin üles ei kirjuta, need on pigem sellised isiklikku laadi. Mul on selleks isegi spetsiaalne märkmik ostetud – kasutasin ära ühe RR kinkekaardi ja soetasin endale Eduplaneerija 2019. See tundus just see õige märkmik olema. Ma olen muide igal aastal kasutanud pabermärkmikku, vaatamata meie digiajastule ja sellele, et kõike tuletab meile telefon meelde. Mulle see vanakooli märkmiku süsteem aga meeldib väga. Nüüd siis saan aga oma eesmärke ja plaane sinna kirja panna ja oma edusammudel pidevalt silma peal hoida. Eks siis näha ole, kuidas see töötab 🙂

Mis blogimise tulevikku puutub, siis ma ikka ei suuda veel päris ära lõpetada. Järgmisel aastal seega kirjutan ja pildistan meie pere tegemisi ikka endiselt ja ehk jääbki siis selleks rohkem aega, kui enam Instasse ei postita. Muidu jääbki see kirjutamine unarusse, pildid teevad elu liiga mugavaks 🙂 0

Ma soovin teile kõigile imelist aastavahetust, just sellist, nagu te endale olete soovinud, olgu see suures linnas suurte pidustustega või hoopis päris suures laanes vaikuses ja oma mõtetega.

Kohtumiseni siis uuel aastal! 🙂

Ikka teie

Kaldemäe Kristiina

4 thoughts on “Võtame kokku

    1. Muidugi on 😁 ja loodan ka uuel aastal rohkem teist kuulda/lugeda ?! Ja uue aasta üks lubadus on muidugi ka teie küladtus, tulen kasvõi üksi 😉😁

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s